beka
18 بهمن 1401 - 13:41

نماینده قم: مسمومیت سریالی دانش‌آموزان مشکوک است

امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس مسمومیت سریالی دانش‌آموزان در آن شهر که منجر به تعطیلی مدارس تا پایان هفته شد را مشکوک دانست.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره مسمومیت دانش آموزان مدارس قم گفت: مسمومیت دانش آموزان قم مشکوک است و همه دستگاه های امنیتی و انتظامی و بهداشت و درمان و مجموعه کلانتری و آتش نشانی پیگیر هستند که مبدا این مساله را پیدا کنند.

وی ادامه داد: با وجودی که چندین جلسه برگزار شده اما هنوز نتوانستند علتی را برای اطلاع رسانی اعلام کنند و هنوز مبدا این موضوع مشخص نشده است.

این عضو هیات رییسه مجلس اضافه کرد: نظرت مختلفی بیان می شود؛ وزیر آموزش و پرورش به بنده گفت که موضوع درباره استمشاق گاز آمونیاک و دیگری می گوید علت استنشاق دی اکسید کربن است که از سیستم های گرمایشی مدارس است اما هنوز علت قطعی را به ما نگفته اند.

امیرآبادی درباره اینکه آیا علت این اتفاق مسائل امنیتی است، اظهار کرد: ما از وزرای بهداشت و درمان و آموزش و پرورش و اطلاعات برای پاسخ به مجلس سوال کردیم اما درباره بحث های کلی، دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی و درمانی استان جلسات مستمر داشته و پیگیری می کنند اما هنوز نتیجه قطعی بدست نیامده است.

وی گفت که این اتفاق مشکوک است و دیروز برای هفتمین بار دانش آموزان در قم مسموم شدند.

 

گفتنی است؛ روز گذشته مسمومیت در 8 واحد آموزشی قم 61 دانش آموز را راهی بیمارستان کرد. روز قبل از آن هم مسمومیت در 4 واحد آموزشی شهر قم گزارش شده بود.

از این رو روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش قم اعلام کرد: به جهت بررسی دلایل بروز مسمومیت در مدارس قم، و در خواست اولیای دانش آموزان، تمامی واحدهای آموزشی تحت نظارت این اداره کل فردا و پس فردا سه شنبه و چهارشنبه به صورت مجازی فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024810